Společné akce

V pátek 14. dubna mezi nás přijel záchranář Marek Hylebrant a přivezl s sebou spoustu věcí. Kamarádem, který s ním putuje po školách, je plyšový medvěd v lidské velikosti. U nás nemohl chybět. Jméno nemá, to mu dávají samy děti na začátku každého programu. Na jeho těle jsme viděli názornou ukázku, jak zaškrtit ruku při krvácení nebo co udělat se...

Poprvé se také naše škola zapojila do akce Ukliďme Česko. Do ulic Vysokého Chlumce jsme s rukavicemi na rukou vyrazili v pondělí 3. dubna. Rozdělili jsme se na několik skupin, školáci vytvořili tři. Největší "poklady" jsme našli nedaleko školy, v mezi pod tenisovými kurty. K našemu smutku, ale radosti dětí, se mezi odpadem objevily mimo jiné dveře...

Jaro zaklepalo na dveře a tak jsme také letos poprosili rodiče o pomoc s přípravou školní a školkové zahrady. V plánu toho bylo opravdu hodně: přesun houpaček, úprava terénu na zahradě, odstranění pichlavých keřů kolem parkovací plochy u jídelny, ostříhání levandule, výroba ohrady na kompost a další.

Zimu jsme vyhnali, jaro přivítali! Máme za sebou dopoledne kdy jsme spojili síly a děly se věci. Vynesli jsme Moranu a vypořádali se s tou smrtkou po svém. Zasadili jsme semínka osení, tvořili, poznávali a ochutnávali jaro. Nakonec jsme naši jarní slavnost zakončili ohněm a opékáním špekáčků k obědu.

Masopust

22.02.2023

Koblihy a slivovice, jelita a jitrnice, všeho bude moc do Velikonoc!

Nejstarší žáci naší školy navštívily své mladší kamarády v ZŠ, LMŠ a MŠ jako Mikuláš a jeho družina. Mikuláš měl pro děti připravené zajímavé úkoly, trpělivě vyslechl také jejich recitační či hudební umění. Všechny pak podaroval nadílkou, za kterou děkujeme našim sponzorům, rodině Sirotkových. I v jídelně bylo v tom týdnu neobvyklé ticho, a to když...

Otevření Lesní mateřské školy se podařilo také díky velkorysé podpoře veřejnosti. Proběhla veřejná sbírka přes ČSOB, velkou měrou také pomohl výtěžek z festivalu Chichtyóza, který se uskutečnil na konci prázdnin.

Halloween

10.11.2022

V pondělí 30. října se naše tělocvična proměnila v ráj pro masky. V převlecích přišli nejen žáci základní školy, ale také předškoláci a učitelky. Protože byl program v rámci výuky angličtiny, nemohla chybět ani Maggie.

V pátek 21. října jsme společně oslavili výročí založení naší vlasti. Stejně, jako v minulém školním roce, také tentokrát připravili páťáci pro své mladší spolužáky i naše předškolní kamarády Vlastenecké putování. Trasa vedla od školy k zastávce, pak Hlaváčkovkou k pivovaru a odtud přes Vísku zpět ke škole.

Před zimou bylo opět potřeba uklidit ve stodole a tak došlo na svolání brigády s rodiči. Kromě stodoly se podařilo také odstranit rostlinné přebytky a hlavně nařezat a naštípat dříví pro Lesní mateřskou školu. Vřelé díky patří všem, kteří přiložili ruku k dílu!