Brigáda na zahradě

31.03.2023

Jaro zaklepalo na dveře a tak jsme také letos poprosili rodiče o pomoc s přípravou školní a školkové zahrady. V plánu toho bylo opravdu hodně: přesun houpaček, úprava terénu na zahradě, odstranění pichlavých keřů kolem parkovací plochy u jídelny, ostříhání levandule, výroba ohrady na kompost a další.

Stále hledáme možnosti, jak nejlépe využít skvělé zázemí, které pro naši školu, ale i obec máme. Přesunutí houpaček znamená, že je nyní mohou využívat nejenom děti z naší školy a školky, ale všechny děti v obci.

Někteří rodiče pracovali v pátek 24. března již v průběhu dne, většina se sešla po třetí hodině odpolední. Mnoho práce zastaly i samy děti. Pokračovalo se dokonce i v sobotu a výsledek je skvělý! Dokonce nečekaně vznikl nový herní prvek - díra! Děti se do ní vrhly už v ten pátek a od té doby si hru v ní užívají každý den. Jsou sice špinavé, ale moc spokojené. Vždyť země je tím nejdůležitějším herním prvkem. Hraní s ní rozvíjí fantazii, ale také mnoho důležitých dovedností.