MŠ malebného městyse Vysoký Chlumec se nachází přímo v centru obce. Naším cílem je vytvářet rodinné prostředí, věkově různorodé, kde budou děti šťastné, zdravé a uvědomující si hodnotu sebe i světa a lidí kolem něj. Zdraví se snažíme upevňovat co nejdelším pobytem venku, který nám umožňuje krásné okolí Vysokého Chlumce, ale i velká zahrada s přístřeškem, která dětem poskytuje skvělé podmínky pro vzdělávání na čerstvém vzduchu. V případě nepříznivého počasí je možnost sportovní aktivity přesunout do tělocvičny ZŠ.

Snažíme se vytvářet bezpečné, příjemné a inspirativní prostředí pro všestranný rozvoj dětí s individuálním přístupem. Připravujeme děti na snadný přechod do ZŠ. Spolupracujeme se základní školou, kde děti utužují své přátelství a využívají prostory a vybavení celé školy.