Fotogalerie MŠ

Drakiáda

22.11.2022

V úterý 15. 11. se konala drakiáda. Ráno jsme se probudili do sychravého, mlhavého dne. Dlouho jsme se rozmýšleli, zda drakiádu uskutečníme. Velká mlha totiž nebyla jediná překážka. Hlavně se nepohnula ani větvička a trocha větru je k pouštění draků přeci jen potřeba. Přesto jsme se rozhodli, že akci uskutečníme, a doufali, že rodiče budou odvážní...

Dne 10. 11. jsme se společně s LMŠ a MŠ Nechvalice vydali navštívit zámek v Mníšku pod Brdy. Probudili jsme se sice do uplakaného rána, ale sluníčko nad mraky zvítězilo a tak jsme si nakonec užili krásný slunečný den. Už cesta autobusem pro nás byla velkým zážitkem. Pan řidič nám do reproduktorů pouštěl dětské písničky a my nejen zpívali, ale...

Do sedlčanské knihovny jsme se vydali linkovým autobusem 3. listopadu. Pro některé děti je cesta velkým zážitkem. V knihovně, kde hlavně naši nejmenší byli poprvé, na nás čekala paní Roškotová, která měla pro děti připravenou pohádku O RÁKOSNÍČKOVI. Děti pohádku nejen poslouchaly, ale také plnily zadané úkoly. Kreslily hvězdy nebo poznávaly ryby,...

Každoročně k nám do školky jezdí paní Hamajdová se svým hudebním programem. Děti se vždy moc těší, protože si společně zatancují, zazpívají a poslechnou pokaždé novou pohádku, tentokrát o červíčkovi. Letos poprvé s námi tento program sledovaly i děti z LMŠ. Všem dětem se vystoupení moc líbilo.

Posvícení

24.10.2022

V pátek 14. října jsme ve školce slavili posvícení. Děti upekly koláče, které chutnaly nejen jim, ale i kamarádům v základní a lesní mateřské škole. Před oslavou pomohly slavnostně ozdobit a prostřít stolečky, kde měly nachystáno i mnoho upečených dobrot od maminek.

Děti ve školce moc rády tvoří, ať už jde o práci v centrech aktivit nebo i společně na koberci. Protože bylo krásné počasí, chodili jsme do lesa a tvořili i tady. Děti stavěly domečky pro skřítky.

S novým školním rokem se změnila také organizace svačinek. Při dopolední i odpolední svačince si děti samy namažou chléb nebo rohlík připravenou pomazánkou. Tuto činnost zvládnou i ty úplně nejmenší. Jsou velice šikovné a vlastnoručně připravená svačinka jim mnohem více chutná.

Během letních prázdnin jsme dosavadní třídu obohatili novým nábytkem. Děti se učí pracovat v jednotlivých centrech aktivit, zároveň ale necháváme možnost kolektivní společné práce. Do výuky začleňujeme postupně prvky programu Začít spolu. Velice oblíbené je mezi dětmi plnění ranního úkolu, který mají každý den připravený před vstupem do školky.

Na návštěvu k nám stále dochází paní Kolín, která děti seznamuje s anglickým jazykem a také jedenkrát týdně čte dětem anglickou pohádku před spaním. Používá knížky plné obrázků, které dětem usnadní pochopení děje dané pohádky. Na tyto anglické chvilky se děti vždy moc těší.

Ve čtvrtek 12. května navštívila naší školku výtvarnice Linda Kaplanová, která měla pro děti připravený velmi zajímavý program . Bylo krásné počasí a tak jsme se přesunuli na zahradu, kde jsme za použití obarveného bublifuku malovali zajímavé obrazce. Při tvoření děti také používaly obarvenou jarovou vodu nebo voskové pastelky. Tvoření bylo...