Fotogalerie MŠ

V pátek 14. ledna nás ve školce navštívila poručík Monika Schindlová z Policie ČR. S dětmi si povídala o bezpečném chování nejen na silnici, ale i na chodnících, hřištích apod. Poslechly si příběh o Marušce. Pomocí obrázků určovaly, jak se má holčička zachovat v jednotlivých situacích. Na závěr přednášky zahrnuly děti paní Schindlovou spoustou...

Druhý lednový týden se naše školka proměnila ve velkou ordinaci, kde bylo plno lékařů, sestřiček i pacientů. Děti se učily poznávat části lidského těla, poslechly si pomocí stetoskopu své srdce, zkusily kamarádovi zavázat "poraněnou" ruku, nohu nebo hlavu. Během celého týdne vystřídaly spoustu aktivit.

Tři králové

09.01.2022

První lednový týden jsme se s dětmi věnovaly tématu TŘI KRÁLOVÉ. Děti si vyrobily královské koruny, vymodelovaly si písmenka K, M, B, naučily se koledu MY TŘI KRÁLOVÉ. Na závěr se převlékly do kostýmů a velký královský průvod potěšil paní kuchařky ve školní jídelně.

Vánoce v MŠ

25.12.2021

Dne 22. 12. byly děti v tomto roce naposledy ve školce. Od rána si povídaly o vánočních zvycích, pouštěly lodičky. Svátečně nazdobily stůl, aby mohly společně ochutnat dobroty, které si napekly ve školce. Po vánočním dopoledni odpočívaly u pohádky o Ježíškovi.

V úterý 21. 12. se děti pustily do pečení. S velkým nadšením válely vánočky, někteří vanilkové rohlíčky. Hned následující den, tedy ten poslední, než se rozutečeme na Vánoce domů, u svátečně prostřeného stolu všechny napečené dobroty ochutnáme.

Dobu čekání na Ježíška jsme si zpestřili návštěvou vánoční výstavy ve skanzenu. Viděli jsme zde nejen svátečně vyzdobené chalupy, ale děti si zde vyzkoušely pečení a zdobení perníčků. Viděly, jak se vyrábí podkova, nebo rybička z keramiky. Zajímavé bylo sledovat spřádání vlny, nebo odlévání vosku spojené s vyprávěním o vánočních zvycích. Na závěr...

Dne 15. 12. navštívil naší školku Ježíšek. Přinesl dětem nejen krásný stromeček, ale i spoustu dárků. Děti hned vyzkoušely sedací vak, zkusily, jak se píše na kreslící tabulku, složily puzzle, zahrály si sluchové pexeso. Holčičky pod stromečkem našly také postýlky pro panenky, pastelky a spoustu dalších dárků. Doufáme, že budou dětem dělat radost...

Exkurze

09.12.2021

Dne 8. 12. 2021 jsme se vydali s dětmi na exkurzi ke skanzenu, kde probíhají dokončovací práce na stavbě nové silnice z Vysokého Chlumce na Ústupenice do Sedlčan. Zde již na nás čekal pan stavbyvedoucí Radek Mandík, který ochotně dětem odpovídal na otázky, ukázal jim všechny stroje a vysvětlil, jak se s nimi pracuje. Děti se dozvěděly spoustu...

Se svým krásným hudebním programem navštívila děti ve školce p. Hamajdová. Děti si společně zazpívaly koledy, vánoční písničky a zkusily si zahrát na hudební nástroje.

První sněhová nadílka přišla neobvykle brzy. Děti ale nepřekvapila. Hned vyndaly sáně a užívaly si zimních radovánek. Někteří se pokoušeli postavit sněhuláky nebo dokonce iglú.