Fotogalerie LMŠ

Na čtvrtek 23. června jsme se připravovali dlouho. Každé ráno zněly na chodbě verše a písně, které jsme se učili. Plánovali jsme občerstvení i prodej dalších věcí. Na zahradě se objevil oděvní bazárek, zahradnictví, ale také stánek s naším časopisem a obrázková galerie.

Komunitu lesní třídy tvoří rodiče, kteří se nebojí přiložit ruku k dílu a jsou ochotni ve škole strávit dvě celé soboty v měsíci. My jim za to z celého srdce děkujeme a jejich ochoty i času si moc vážíme, sami bychom to totiž nezvládli. Tak zase příště - nejspíš na podzim! :¨)

Kdo má zahradu ví, kolik s sebou přináší práce. A když má škola se školkou a lesní mateřskou školkou zahradu, tak práce, změny a vylepšování jejich zahrady je na denním pořádku. Ale i tak jsou věci, které prostě sami nezvládneme. Děkujeme všem rodičům, kteří v sobotu přišli a podíleli se na opětovném zvelebení venkovních prostor. Sice jsme si pěkně...

Páv sedí pod dubem, hraje karty s holubem, holubička pláče, že jí sněd koláče, že jí snědl koláče!

Bažantí hody

08.02.2024

Na Tučný čtvrtek jsme si uspořádali ve školce bažantí hody a to se vším všudy! Bažanta jsme vlastnoručně oškubali a hezká pírka uschovali, maso jsme omyli a prošpikovali špekem. Nakonec jsme ho napíchli na rožeň a několik hodin opékali na ohni. Všichni přiložili ruku k dílu, byl to velký zážitek a k tomu ještě navíc velká dobrota!

Nekonečné čekání na vánoční nadílku jsme si zkrátili návštěvou muzea. Na začátku prosince jsme navštívili skanzen Vysoký Chlumec. Čekalo nás zde několik stanovišť, kde se děti mohly seznámit s více či méně známými vánočními zvyky.

Advent jsme letos zahájili krásným, tichým, rituálem - adventní spirálou. Děti šly po svíčkách přes školní zahradu až k adventní spirále, kde na ně čekalo nebeské stvoření. Anděl je doprovázel do středu spirály a zase zpět. Byla to slavnost plná světla a tepla z hořících svící a ohně, tolik potřebných v období začátku zimy.