Fotogalerie ZŠ

V pátek 5. listopadu mezi nás zavítal Luděk Rak, major z Univerzity obrany v Brně. Během hodinového programu seznámil naše žáky jak s naším členstvím v NATO a jeho významem, tak s konkrétními složkami české armády. Viděli jsme i nejrůznější uniformy. Na konci besedy byl pochopitelně prostor na dotazy, kterými se to jen hemžilo. A protože žáky...

Ve středu 10. listopadu k nám přijel Radim Strojek ze společnosti ACET se dvěma programy na prevenci patologických jevů.

Nedílnou součástí listopadu je mimo jiné příprava na adventní jarmark a vánoční setkání s rodiči. Trénujeme písně, vyrábíme nejrůznější produkty. Blanka Sirotková s námi přijela upéct a nazdobit perníčky. Simona Šeleverová vyrobila s mladšími sovičky, se staršími o týden později anděly. Kromě toho pečeme cukroví, sušíme křížaly, připravujeme pečený...

Planetárium

12.11.2021

I když jsme do Holešovic přijeli na poslední chvíli, radost z velmi dobře připraveného a zvoleného programu nám to nemohlo zkazit. Nejprve jsme shlédli film o vesmírné sondě jménem Rosseta. Ta totiž se svým kamarádem, modulem pojmenovaným Philae, doputovala až na vzdálenou a velmi rychle letící kometu.

Halloween

12.11.2021

Naše učitelka angličtiny připravila se svými pomocníky jak pro žáky základní školy, tak pro děti ze školy mateřské oslavu Halloweena. A protože připadal letos na neděli udělali jsme si ji v předstihu, již v pondělí 25. října. Kouzelně a strašidelně zároveň byla vyzdobena naše tělocvična, ve které se odehrálo několik soutěží, ale i společný tanec. V...

Vlastenectví

12.11.2021

Téma vlastenectví souznělo jak s našimi plány na daný měsíc, tak také se státním svátkem, díky kterému jsme byli doma v řadě celých pět dní. S návštěvou planetária jsme spojili alespoň krátkou procházku po Praze. Byli jsme v místech, ze kterých byla velká část našeho hlavního města hezky vidět. Samozřejmě jsme téma uchopili opět také výtvarně.

Svatý Václav

12.11.2021

Ve škole jsme ve svátek sv. Václava samozřejmě nebyli. Ale na druhou stranu jsme toto téma také nemohli opomenout. Věnovali jsme se mu ve všech ročnících a ve všech předmětech. Největší prostor dostal ve výtvarné tvorbě, v rámci slohu ti starší vytvořili komiks.

Desková hra

18.10.2021

V úterý 22. září mezi nás přišla paní Simona Šeleverová z MAP Sedlčansko. A nepřijela s prázdnou: Měla pro nás materiál a nástroje na výrobu naší nové deskové hry. Dostali jsme do ruky i pilky, finální úpravou byl barevný nátěr. A nyní už se ze hry těšíme v družině.

Pospolitost

18.10.2021

Pospolitost je téma, které nás provázelo celým zářím, a to jak v základní, tak v mateřské škole. Jde o to být spolu za každých okolností, uvědomovat si hodnotu jednotlivce v rámci skupiny, táhnout za jeden provaz. Je to vědomí, že patříme k sobě, že můžeme být jeden druhému prospěšní.

Spolupráce s rodiči je naší velkou prioritou. Stejně tak chceme posilovat vztahy mezi mateřskou a základní školou. A toto byla přesně jedna z těch akcí, které nám k tomu mají pomoci.