Fotogalerie ZŠ 2021-2022

Ve čtvrtek 30. června ráno jsme se sešli ve slavnostním. Na stolech učitelek se kupily hromady vysvědčení a potrfolií, vedle nich ležela hromádka knížek pro čtenáře roku. Umyvadla byla plná květin, přítomni byli i někteří rodiče.

Počepice

26.08.2022

Měl to být turistický den. Plány na pěší cestu zpět vzaly za své díky předpovědi počasí, cestu tam jsme vzdali poté, co jsme zjistili, že cesty jsou tam podmáčené, že by děti i po těch dvou kilometrech byly úplně mokré. Nakonec jsme tedy ve středu 29. června vyrazili do Počepic autobusem.

Poslední předprázdninový týden byl ve znamení akcí. V pondělí jsme uklidili školu a v úterý nasedli v sedm hodin ráno před školou na autobus a vyrazili směr Plzeň. Po tříhodinové cestě, kterou komplikovaly opravy na silnicích spojené s čekáním na semaforech, nás pan řidič vysadil u Techmanie. Po zaplacení vstupného a umístění růžových pásků na ruce...

Poslední pátek před prázdninami se nám zdál tím nejlepším pro téma předcházení úrazům. Pozvali jsme si na to muže nejpovolanější - samotné vozíčkáře. V první části vyprávěli žákům, jak žili před úrazem, co se jim pak stalo a jak to změnilo jejich život. Ukázali jim obratle s míchou a mluvili o tom, jak zranitelná část našeho těla to je. Druhá...

Ani páťáci nezůstali ve středu 22. června v budově školy. Vypravili jsme se vlakem do Prahy. Zde nás čekala nejprve návštěva nového Návštěvnického centra České národní banky. Na dvou částech budovy je tady interaktivní výstava o penězích, jejich historii, současnosti a budoucnosti.

V den, kdy se celá škola rozutekla, byla cílem třeťáků se čtvrťáky Kutná Hora. Cesta tam utekla jako voda a už jsme se hned po ránu kochali Chrámem Svaté Barbory - vskutku nádherný pohled. Než jsme se podívali dovnitř, šli jsme si zamluvit prohlídku do podzemí Kutné Hory, kde se kdysi těžilo stříbro.

Jedu poprvé

19.08.2022

Ve středu 22. června se prvňáci, druháci a předškoláci vydali do Sedlce-Prčice na dopravní program Jedu poprvé, který kombinuje teoretickou výuku s praktickým nácvikem. Jeho cílem je seznámit děti s pravidly silničního provozu, naučit je poznávat základní dopravní značky a vštípit jim zásady bezpečného chování na silnicích.

Protože nás čekal horký červnový večer, proběhla noc ve škole v pátek 17. června mimo školu. V 16 hodin jsme se vydali na cestu do Nechvalic, krásnou přírodou, která byla plná překvapení. Po utáboření, postavení stanů a rozdělení míst naskákali všichni do vytouženého bazénu. Opekli jsme buřty a sladké hady, zazpívali si táborové písně a kolem 23....

Pro důležité téma bezpečnosti na internetu jsme si pozvali odborníka Pavla Matějíčka. Přijel mezi nás v pátek 17. června, aby s žáky třetího až pátého ročníku probral kybernetickou bezpečnost. Vše se uskutečnilo prostřednictvím projektu Den pro školu, který si klade za cíl propojit odborníky z praxe se školami.

Ve čtvrtek 16. června jsme s páťáky zamířili na bowling do resortu Hulín. Zjistili jsme, že nemáme šanci je v této hře porazit, což způsobilo velkou soutěživost a radost z vítězství. Užili jsme si býti spolu a vzájemně si dali pár tipů, jak lépe tu těžkou kulatou věc hodit, aby popadalo pokud možno co nejvíc kuželek (nebo alespoň ta jedna!). ...