Techmania Plzeň

26.08.2022

Poslední předprázdninový týden byl ve znamení akcí. V pondělí jsme uklidili školu a v úterý nasedli v sedm hodin ráno před školou na autobus a vyrazili směr Plzeň. Po tříhodinové cestě, kterou komplikovaly opravy na silnicích spojené s čekáním na semaforech, nás pan řidič vysadil u Techmanie. Po zaplacení vstupného a umístění růžových pásků na ruce už jsme se mohli pohybovat po celém areálu volně.

Žáci dostali rozchod a věděli, kde nás, učitelky, najdou. Fungovalo to skvěle! A tak nejen že jsme zjistili mnoho nového a mohli si vyzkoušet to, na co ve škole nemáme podmínky, ale také jsme zjistili, jak se o sebe dokáže kdo postarat. Problém nebyl ani samoobslužné stravování a točení zmrzliny.

Zážitky jsou opravdu pestré. Zkusili jsme pohyb po nakloněné rovině, viděli mnoho optických jevů, zráchali se ve vodním světě, potrénovali své mozky nad hlavolamy, poslouchali se přes balón, přečetli si mnoho informací i jídle, stavěli z různých materiálů, bagrovali a mnoho dalšího. Poslední aktivitou byla návštěva 3D kina v místním Planetáriu, kde jsme měli na dosah nejen planety vesmíru, ale také ty nejdrobnější organismy, které zde žijí.

Spokojeně jsme se vraceli domů v pět hodin odpoledne.