Výprava do Kutné Hory

19.08.2022

V den, kdy se celá škola rozutekla, byla cílem třeťáků se čtvrťáky Kutná Hora. Cesta tam utekla jako voda a už jsme se hned po ránu kochali Chrámem Svaté Barbory - vskutku nádherný pohled. Než jsme se podívali dovnitř, šli jsme si zamluvit prohlídku do podzemí Kutné Hory, kde se kdysi těžilo stříbro.

Po cestě jsme si všimli několik svatých (např. sv. Josef a sv. Ferdinand) a také zdi, která je postavena z místních přírodních zdrojů a v které lze najít pozůstatky z moře a mořského písku. Byli jsme moc rádi, že jsme toho byli svědky na vlastní oči.

V Chrámu sv. Barbory jsme se dozvěděli nejednu zajímavost o jeho výstavbě, vyšlápli jsme 84 schodů nahoru a zase dolů. Poté následovala přestávka formou oběda a zmrzliny (bez té by to prostě nešlo!) a už už jsme se vydali na prohlídku podzemím, kde jsme si vyzkoušeli, jaké to bylo být horníkem. Shodli jsme se na tom, že to byla práce vskutku nelehká.

Při odchodu do auta jsme se ještě náhodně dostali do muzea tisku, které jsme sice nenavštívili, ale chopili jsme se možnosti vytisknout si tam vlastní pohlednici. Vyrobená pohlednice bude součástí kroniky ZŠ a MŠ Vysoký Chlumec.