Výuka plavání na Srní

24.05.2022

V týdnu od 21. do 25. března absolvovala většina našich žáků plavecký výcvik v rozsahu 20 vyučovacích hodin. Byla to pro naši školu novinka - doposud se jezdilo jednou za pár let na 10 lekcí do bazénu do Příbrami. Přihlášeno bylo 21 dětí, těch ostatních osm zvolilo dojíždění do Příbrami. Trojice dalších žáků byla v daném termínu nemocná, a tak se v hotelu Srní nakonec ubytovalo 18 žáků a tři učitelé.

Kromě plaveckého výcviku byl program velmi pestrý. Naučili jsme se snídat formou bufetu, hráli jsme bowling, stříleli na laserové střelnici, kreslili na trička, hledali stopy, viděli film Pod jezevčí skálou. Největší akci jsme si naplánovali na středeční odpoledne, kdy jsme se vypravili k místním vlkům. Akce se velmi podařila, vlky jsme si mohli v klidu prohlédnout a dokonce jsme se o nich dozvěděli spoustu informací.

Na konci týdne jsme ještě splnili požadavky na ukončení plaveckého kursu a tak jsme odjížděli domů s velkou spokojeností, medailemi a mokrým vysvědčením, jemuž naprosto dominovali delfíni. Největší přínos ale všichni učitelé vidí ve stmelení kolektivu, které se přeneslo i do školy. V pondělí jsme ještě tento výjimečný týden završili zhodnocením prostřednictvím karet ctností a zakrojením do dortu ve tvaru bazénu, který připravila Blanka Kaše.

Na Srní jsme s sebou měli také Olega, průvodce angličtinou našim nejmladším. Jak prožil středu se můžete podívat na fotografiích: