Vlastenectví

06.01.2022

Téma vlastenectví souznělo jak s našimi plány na daný měsíc, tak také se státním svátkem, díky kterému jsme byli doma v řadě celých pět dní. S návštěvou planetária jsme spojili alespoň krátkou procházku po Praze. Byli jsme v místech, ze kterých byla velká část našeho hlavního města hezky vidět. Samozřejmě jsme téma uchopili opět také výtvarně.

Největší akcí spojenou s tématem bylo Putování za vlastenectvím. Žáci pátého ročníku si pro své mladší kamarády ze základní i mateřské školy připravili 1,5 km dlouhou trasu, na které bylo několik úkolů. Mezi nimi bylo zazpívání naší hymny, poskládání velkého státního znaku, připomenutí několika významných osobností nebo třeba poskládání naší mapy z jednotlivých krajů.