Putování po světových Vánocích

27.12.2021

Poslední předvánoční týden už se u nás nesl ve znamení Vánoc. Klasická výuka ustoupila té projektové. V pondělí 20. prosince jsme se vydali na zajímavou cestu. Původně měla být dlouhá 6 km a čítat 20 zastavení. To nám ale překazilo počasí a tak jsme ji museli trochu zkrátit.

Na cestu dostali žáci průvodní dopis, mapu trasy s čísly jednotlivých zastavení, ale hlavně mapu světa a Evropy a permanentní fixy. Na každém zastavení dostali obálku, ve které byly obrázky a popis Vánoc, jak je slaví v některé světové zemi. Úkolem žáků bylo odhadnout, ve které zemi se právě pomyslně nacházíme. Toto číslo pak zaznamenali do mapy. V cíli dostali další kartičky, podle kterých si mohli správnost svých odhadů ověřit.