McDonald Cup, Stadion Na Litavce, Příbram

13.05.2024

Už je to tady! Konečně! Pondělí 13. května a s ním i všemi dlouho očekávaný školní fotbalový turnaj McDonald's Cup. Legenda mezi školními sportovními soutěžemi. Má odehráno již 24 kompletních ročníků a věděli jste, že se do něj každoročně zapojí desítky tisíc dětí z více než 2300 školních týmů po celé republice? A my jsme jedním z nich!

Měsíce tvrdého tréninku se vyplatily. Naši reprezentanti se spolu se svým trenérem a asistentem trenéra brzy ráno vypravují vstříct novým sportovním zážitkům a my je v tom samozřejmě nenecháme. Tým roztleskávaček spolu s podpůrným realizačním týmem (který jako u každého jiného profesionálního týmu zahrnoval zdravotníka, fyzioterapeuta, maséra, kustoda, svačinářku a maskota) je následoval. Po otestování třech druhů autobusových linek se ocitáme na místě a během chvilky jsme uprostřed arény plné natěšených sportovců z celkem sedmi mužstev malotřídních škol a nepočítaně mužstev škol větších.

Poslední tréninkové kopy a poslední úpravy zevnějšku našich roztleskávaček a jde se na věc. Atmosféra je parádní. Mužstva potí krev. Pomponky roztleskávaček létají vzduchem. Slunce svítí. Nechybí ani limonáda a párky v rohlíku. Zkrátka vše jak má být.

Malá Hraštice, Suchodol, Višňová, Rosovice, Mokrovraty, Hvožďany. Ti všichni se proti týmu z Vysokého Chlumce postavili a bojovali s velkým nasazením. Náš tým se ale ničeho nezalekl a z celkem šesti zápasů čtyři vyhrál, a to mu zajistilo krásné čtvrté místo! Velká gratulace našim sportovcům i celému podpůrnému týmu! Stálo to za to! Tak zase za rok!