Muzikál Madagaskar v divadle Hybernia

08.04.2024

Vysoký Chlumec, pondělí 8.dubna 2024, 6.30 hod. Spolu se školáky a lesňáčky se naloďujeme do přistaveného autobusu a vydáváme se vstříct pražským dobrodružstvím. Čeká nás muzikál Madagaskar v divadle Hybernia. Nejsme ale sami, kdo mají v brzkém pondělním ránu snahu dosáhnout hranic hlavního města. Cesta je napínavá a na kolony bohatá.

Praha, parkoviště u Hlavního nádraží, 8.50 hod. Vystupujeme z autobusu a vydáváme se na úprk směrem k divadlu, kde nám za deset minut začíná představení. Díky tréninkům běhu z hodin tělocviku a díky vstřícnosti pořadatelů vše zvládáme a ještě se na toaletách stihneme upravit a přepudrovat. Pro přihlížející Pražany mohl náš běh ale vyvolat dojem, že chceme zvládnout navštívit minimálně všechna krajská města ČR během jednoho dne.

Představení se rozjíždí, jsme vtaženi do děje. Lev, zebra, hroch, tučňáci, lemuři,…, ti všichni se nám stávají společníky po následují asi hodinku. Scéna se mění, napětí střídá smích. Zavane k nám chladný vzduch z Antarktidy, ale hlavně se podíváme na Madagaskar, kam se našim hlavním hrdinům podařilo dostat z newyorkské zoo. A ani se nenadějeme a je konec. Vše dopadlo, jak mělo. Lev zebru nesežral. Následuje potlesk, hromadná fotografie a náš přesun zpět k autobusu.

Zpáteční cesta se odehrává již vycházkovým tempem, a tak se stíháme i rozhlížet, a že je na co se dívat … Prašná brána, Obecní dům, Jindřišská věž, Jubilejní synagoga, do toho Porsche 911, což ocení hlavně páni kluci. V parku u Hlavního nádraží se na chvíli rozvalíme na sluníčku a dojíme svačinky.

Cesta zpátky trvá již mnohem kratší čas, ale i tak nám stihne pár školkáčků usnout, zatímco školáči promrskávají násobilku a pár kluků provádí statistické šetření … a pokud i Vás zajímá jeho výsledek, tak vězte, že jim zamávalo 114 řidičů automobilů, a z toho bylo sedm porschí!

Vysoký Chlumec, 12.45 hod. Plni zážitků se vyloďujeme před školou. Stálo to opravdu za to, tak si to nechte od našich dětí vyprávět!