Hartmanice - plavání 2024

28.03.2024

Je vůbec možné za necelých pět dní pořídit přes 500 fotek …? Je! Protože naše pobytové plavání bylo tak úžasné, že se dalo fotografovat téměř non-stop.

Vyrazit na takovýto pobyt je pro malotřídku vždy náročné a bez pomocí rodičů prakticky neuskutečnitelné. Je skvělé zažívat, jak spolupráce funguje nejenom mezi dětmi samotnými, ale také mezi rodiči, kteří neváhali a souhlasili, že s dětmi najedou přes 300 km jen proto, abychom společně mohli absolvovat plavecký výcvik právě v Hartmanicích, v Penzionu na Vysočině.

A proč až v Hartmanicích? Plavecký výcvik od Plaváčka (s úžasnou plavačkou Karolínou Jelínek a taky Terkou, Romčou a Viky) je totiž hodně specifický – klade důraz především na lásku k vodě, nebát se jí, užít si to nad vodou i pod vodou. Po vyřádění v báječné slané a teplé vodě jsme se učili zastavit se, věnovat se vnitřnímu klidu, relaxaci a bytí sám se sebou. To, jak jistě uznáte, je výzva pro nás všechny, natož pro děti sršící neutichající energií.

Shrnout celý pobyt do pár řádku je vskutku těžké – zážitků je nekonečno. V našem tradičním kruhu padala od dětí, za pomocí Výchovy ke ctnostem, tato slova – pospolitost, přátelskost, odvaha, důvěra, trpělivost, samostatnost, porozumění, vzájemnost, citlivost, jedinečnost, osobní pokrok, překonávání výzev i strachu, ocenění sebe, ocenění druhých, komunikace, laskavost, pokračování, zapracování a vylepšování se v určitých věcech …