Divadelní představení Tom Sawyer

09.04.2024

Na úterý 9. dubna jsme moc rádi přijali pozvání na divadelní představení Tom Sawyer, pořádaný ZUŠ Sedlčany. Se čtvrťáky a páťáky jsme se vydali do divadla KD Josefa Suka v Sedlčanech, kde na nás čekalo fascinující divadelní představení, které nás ihned od začátku vtáhlo do děje. 

Žáci divadelního souboru a jejich učitelé poutavě ztvárnili známý příběh Marka Twaina o životě jednoho desetiletého chlapce, který žije se svou tetou Polly v americkém městě St. Petersburg. Tom Sawyer u řeky Mississippi zažívá spolu se svými vrstevníky, kamarády Huckem a Joem, neobyčejná dobrodružství. Nerad chodí do školy a práci se vyhýbá, ujídá tajně zavařeninu ze spíže a vymýšlí další vylomeniny a i proto na něj jeho bratranec Sid neustále žaluje. 

Herecké výkony, kostýmy, použitá technika a živá hudba, to vše nás přesvědčilo o tom, že je to jedna z nejlepších divadelních tvoreb, které jsme měli možnost vidět. Velké díky "naší" Jáje Trojanové, režisérce této divadelní prezentace, za vskutku výjimečný kulturní zážitek.

Tečkou za tímto dnem byla návštěva v cukrárně a jelikož nám přálo počasí, stihli jsme se zastavit i v místním parku, aby nám řádně vyhládlo na oběd, na který jsme se vraceli do naší školy.