Den pro školu s Pavlem Matějíčkem

25.06.2022

Pro důležité téma bezpečnosti na internetu jsme si pozvali odborníka Pavla Matějíčka. Přijel mezi nás v pátek 17. června, aby s žáky třetího až pátého ročníku probral kybernetickou bezpečnost. Vše se uskutečnilo prostřednictvím projektu Den pro školu, který si klade za cíl propojit odborníky z praxe se školami.

Pavel Matějíček sám sebe považuje za etického hackera. Od mala hraje počítačové hry, což děti upoutalo. Ukázal jim, jak si co kde zadat i co třeba neukládat. Tématem bylo i chování ve vztazích a obrana proti nechtěnému chování ve virtuálním prostoru.

Příště ho možná pozveme na přednášku pro nás dospělé, protože jsme možná ještě zranitelnější než naše děti, které na té neviditelné síti vyrostly.