Beseda s vojákem, Den veteránů

06.01.2022

V pátek 5. listopadu mezi nás zavítal Luděk Rak, major z Univerzity obrany v Brně. Během hodinového programu seznámil naše žáky jak s naším členstvím v NATO a jeho významem, tak s konkrétními složkami české armády. Viděli jsme i nejrůznější uniformy. Na konci besedy byl pochopitelně prostor na dotazy, kterými se to jen hemžilo. A protože žáky velice zaujala informace, že pilotem stíhačky se může stát pouze člověk, který má mimo jiné v bezvadném stavu svůj chrup, věříme, že večernímu čištění zubů naši žáci od té doby věnují ještě větší pozornost, než doposud.

Hned následující týden, ve čtvrtek 11. listopadu, jsme na téma navázali vzpomínkou na padlé občany našeho městysu během 1. světové války. Ten den jsme si totiž udělali prostor také na pietní akt u památníku ke Dni veteránů. Drželi jsme 2 minuty ticha, zapálili svíčky, zazpívali hymnu a položili kříž s vlastnoručně vyrobenými vlčími máky, které jsou symbolem tohoto celosvětového dne.