Adaptační pobyt v Nechvalicích

05.10.2022

Ve čtvrtek 1. září jsme se po společném slavnostním zahájení nového školního roku vydali pěšky nejprve do Počepic. Zde jsme využili sportovního zázemí a poté se usadili ke stolu k dobrému obědu. Po něm jsem se pustili do druhého úseku naší cesty, jejíž cíl byl v Nechvalicích.

Tady jsme se ubytovali a využili velké zahrady plné nejrůznějších herních prvků. Odpoledne se začali sjíždět rodiče, kteří s námi mohli strávit příjemnou chvíli u táboráku.

Druhý den byl věnovaný ochutnávce práce v centrech aktivit. Začali jsme ráno a po opadnutí rosy se přesunuli ven. Bylo to super! Děti si tento způsob aktivit pochvalovaly a my učitelky se jen kochaly pohledem na spolupráci skupin a jednotlivé výtvory.

Odpoledne byl čas na pohádkovou angličtinu, vycházku do lesa a tvoření bunkrů, ale i krmení husy. Tentokrát byl táborák bez rodičů. Z plánované cesty za duchy sešlo, protože nás všechny přepadla únava. V sobotu ráno jsme si stihli ještě zadovádět na velké zahradě a pak už hurá domů plni nových zážitků.